HYDROPOOL to jsou luxusní vířivky a Swim Spa

Pořídit kvalitní vířivku není nic složitého, ale vybrat tu správnou nebo vymyslet umístění, je teprve ten pravý problém. Proč je tolik důležité umístění nebo na jaké parametry se zaměřit při výběru? To a mnohem více se dozvíte v následujících bodech, které by vám měly pomoci při výběru vířivky nebo swim spa pro váš dům.

Při výběru bychom měli věnovat pozornost těmto základním bodům:

  • Výběr místa, kde vířivku umístit,
  • Hlučnost, energetická náročnost,
  • Uzpůsobená pro plavání nebo relaxaci,
  • Typ skeletu,
  • Výběr renomovaného výrobce.


Obecně lze říci, že vířivky jsou vany uzpůsobené k relaxaci. Té je docíleno speciálními tryskami, které zabezpečují výměnu vzduchu a vody. Vstřikovací systém lze variabilně nastavovat dle aktuální potřeby na kontrolním panelu. Samotné trysky, které se starají o výměnu vzduchu a vody se nacházejí na dně vany a po jejich bocích. Ve vířivkách lze buď sedět nebo ležet. Kapacita se pohybuje v rozmezí od 2 - 7 osob. V případě tzv. Swim spa můžete i plavat, nicméně je tomu přizpůsobeno konstrukční řešení a vstřikovací systém s protiproudem.

V prvním bodu jsem uvedl, že je nutné vybrat vhodné místo, kde bude vířivka umístěna. Tady musíme zvážit, zda bude uvnitř nebo venku. V prvním případě stačí vybrat příjemné místo v domě. V exteriéru je to složitější, potřebujeme totiž vybrat místo, kde nesvíti celý den slunce, nefouká a neprší. Pokud nedokážeme zabezpečit, aby do vířivky nepršelo nebo občas nespadl nějaký prach, je potřeba zvolit model alespoň s pískovou filtrací nebo ozónovou desinfekcí.

Na základě využití si můžeme vybrat dvě základní konstrukce. První variantou je pevně tvarovaná, tedy skořepinová a druhou naopak měkká konstrukce. Obě mají svá pro a proti, ale v jednom jsou stejně. Umožní vám dopřát odpočinku po náročném dnu v práci.

Kolik stojí?

Cen se odvíjí od spousty parametrů. Nejlepší modely na trhu, které se vyznačují nízkou energetickou náročností, nízkou hladinou hluku nebo perfektním filtračním systémem hold něco stojí. Jednoznačně tedy nelze říci, že je dobrá levná nebo drahá. Obecně však doporučím jít "zlatou" střední cestou a vybrat renomovaného výrobce. U extrémně levných výrobců se nám může stát, že náklady převýší pořizovací cenu právě díky neekonomickému provozu. Lídrem na trhu s vířivkami a Swim spa je značka Hydropool, pocházející z Kanady. Tento renomovaný výrobce nabízí modely s nadstandardními funkcemi a vlastními technologiemi.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz