Roletové systémy – kde najít ty nejlepší?

Léto je sice za námi, ale sluníčko klesá na pěkně nepříjemnou úroveň, kdy svítí do našich oken a občas to je i velmi nepříjemné. Jak s tím zatočit? Buďto si necháme naistalovat žaluzie neb se porozhlédneme po moderních roletách, které jsou dostupné do všech typů oken včetně atypických rozměrů. A právě o roletách bude tento článek.

Z čeho lze rolety vyrobit

Chcete-li interiéru dodat osobitost a jistou dávku komfortu, doporučuje se zvolit rolety z přírodních materiálů. Jednotlivé tkaniny mají jedinečné vlastnosti a dokáží tak například redukovat zahřátí interiéru nebo množství světla. Chceme-li dokonalou tepelnou izolaci, doporučuje se sáhnout po roletách s teflonem. Ten je umístěn na rubu a stará se o výrazné odrážení slunečních paprsků, které tak nemohou ohřívat interiér.

Většina rolet je vyrobena z bavlny a impregnována apreturou, která zvyšuje odolnost vůči UV záření, špíně nebo blednutí. Často je bavlna obohacena o polyester, akryl nebo polyetylén, díky kterým jsou dokonalejší izolační a temnící vlastnosti roletových systémů.

Plisované textilní rolety

Chcete-li kombinaci žaluzie a záclony, zcela jistě sáhnete po moderních plisovaných roletách. Jejich výhodou je zejména možnost naklopení textilních lamel uvnitř textilie a zajištění výhledu přes nakloněnou lamelu v otevřené poloze. Další výhodou je možnost instalace hned dvojice různých látek například pro den a noc.

Ovládání roletových systémů

Bojíte se rolet díky jejich starému pružinové systému ovládání? Nebojte, není k tomu důvod, dnes se totiž velká část rolet ovládá pomocí tzv. systému "klik". Ten umožňuje velmi jednoduchou výměnu rolety s možností aretace v libovolné poloze při stahování i vytahování. Další možností jsou chytré žaluzie ovládané kazetou, v níž je ukrytý samotný mechanismus. Vytažení se ovládá pomocí ovládacího řetízku.

Máte-li zájem o roletový systém, buďto můžete brouzdat hodiny po internetu, než najdete spolehlivého výrobce nebo mi dovolte doporučit společnost ŠOTEK, která má ty nejspolehlivější na trhu. Zkrátka kvalitní rolety Brno.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz