Chytré zabezpečení rodinného domu

bezpečnostní alarmy

Bezpečí své, rodiny nebo majetku by mělo být u každého na prvním místě. Mnohdy je těžké střežit například rodinný dům nebo chalupu, kde se vyskytujeme jen občas během roku. Řešení je však velmi jednoduché a dostupné, říká se mu bezpečnostní alarm.

Výběr alarmu

Rozhodneme-li se instalovat alarm do svého obydlí, musíme vybrat vhodný typ. Mnohdy je to však vysilující činnost, proto si v tomto článku trochu objasníme tuto problematiku. Pokud si objednáme odbornou firmu, máme o starosti vystaráno, pokud však chceme ušetřit, musíme zohlednit těchto pár aspektů:

  • určení zabezpečované místnosti,
  • rozsah zabezpečení,
  • investici.

Pamatujte, že když jde zloděj krást, mnohdy je připraven. Proto je nutné jej překvapit sofistikovaností bezpečnostního alarmu. Většina těchto "Výlupků" používá malá okénka v sklepech, zadní vchody a jiné neoficiální vstupy, kudy se do obydlí vloupá. Proto je vhodné alarmy kombinovat s tímto příslušenstvím:

  1. Detektor otevření dveří a okna
  2. Detektor pohybu osob
  3. Detektor tříštění skla

Řídící jednotka alarmu

Stejně jako cokoliv jiného, je alarm vlastně mikropočítač, který je řízen centrální řídící jednotkou. Ta je napojena na všechna čidla v objektu, ze kterých vyhodnocuje data. Tato jednotka musí být schována tak, aby ji zloděj neodhalil a nevyřadil celý alarm z chodu. Proto jsou umístěny v komorách nebo toaletách s dostatečnou cirkulací vzduchu kvůli chlazení.

Občas je nutné alarm ovládat, například při kódování, proto je vybaven klávesnicí. Tu je dobré umístit tam, kde k ní máme snadný přístup. Proto ji umísťujeme ke vchodům do zabezpečeného prostoru. Detektory jsou umisťovány podle typu použití, tedy okna, prostor nebo sklo. Nezbytností alarmu je také poplašná siréna, tu je dobré naistalovat tam, aby byla zaručena výborná slyšitelnost při poplachu. Ideálním místem je štít domu.

bezpečnostní alarmy

Kde alarm koupit?

Stejně tak jak jsem uvedl v úvodu, máte na výběr dvě možnosti, buď si necháte alarm navrhnout a naistalovat odbornou firmou, která jej bude i servisovat. Druhou možností je zakoupení předkonfigurovaného "setu", který nainstalujete sami. Tento typ alarmů je přímo připraven a nastaven k instalaci. Zručný kutil jej zvládne naistalovat během pár hodin. Nevíte-li si rady, zkuste konfigurátor alarmů IQ Alarm.

 

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz