Polykarbonátové zastrešenie bazénov

polykarbonátové plane

Máte bazén, chcete sa v ňom kúpať aj za horšieho počasia? Nebaví vás neustále vysávanie napadaných nečistôt? Riešenie je jednoduché, zastreší svoj bazén! Najčastejším typom zastrešenia jsou polykarbonátové platne.

Efektívnejšie ohrev vody

Pre bazénovej zastrešovacie systémy možno použiť dva základné typy dosiek, buď komôrkový polykarbonát alebo plnej dosky. Veľkým dôvodom, ktorý vedie mnoho ľudí na zakrytie je fakt, že výplň dokáže teplotu vody v bazéne značne zvýšiť. Vplyvom implementácia špeciálnej tepelnej vrsty lexanu je docielené výrazného tepelne izolačného efektu, ktorý prepúšťa svetlo ale teplo von nie.

Polykarbonát je hit

Komôrkový polykarbonát je materiál vyznačujúci sa svojou vysokou odolnosťou, bezpečnosťou a tiež životnosťou. Dosky sú okrem tepelne izolácie vybavené tiež UV filtrom, ktorý chráni štruktúru materiálu. Ten potom nekrehne a po dlhú dobu si zachováva svoje výborné vlastnosti. Pri výber udajte pozor na lacnejšie dosky, ktoré disponujú filtrom iba z jednej strany! Pri nesprávnej montáži môže dôjsť k skorému znehodnoteniu. Odporúčanie znie: "Vždy si priplaťte za obojstranný UV filter, odpadne vám veľa starostí. U filtra ešte chvíľu zostaneme. Táto vrstva je zatavená do samotnej dosky, nemusíme sa teda obávať, že ju dážď alebo umývacie prostriedky časom rozpustí alebo odrú.

Bojíte sa letných búrok a krupobitia? Nemusíte! Polykarbonátové dosky sú veľmi odolné, dokonca by sa dalo povedať, že aj nerozbitné. Mnoho výrobcov na svoje výrobky deklaruje záruku až 10 rokov na rozbitie práve vplyvom krúp. Rovnako tak sa nemusíte báť, že by dokázalo dieťa tento kryt rozbiť, ak do neho narazí hračkou alebo na inak.

polykarbonátové plane

Bazénová úprava polykarbonátu

Ide o špeciálnu úpravu povrchu polykarbonátové dosky, ktorá zabraňuje tvorbe kvapiek vody. Doska s touto funkciou sa síce orosí, ale namiesto kvapiek vznikne súvislá vrstva vody, ktorá sa následne lepšie odparí. Rovnako tak dôjde aj k lepšej priepustnosti svetla do bazéna. Skvr po odparení sa tiež báť nemusíte, žiadne totiž nevznikajú.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz