Jak provést servis garážových vrat

servis garážových vrat

Máte problém se svými vraty? Nelze je otevřít nebo se zasekávají? Měli bychom zbystřit, protože těmito nahodilými jevy může dojít k vážnější poruše. Ta poté znamená, že vrata se již nemusejí otevřít vůbec. V tomto článku se proto zaměříme, jak provést základní servis garážových vrat.

Klíčem k úspěchu je pravděpodobně pravidelný servis, který není nikterak obtížný. Mnohdy totiž při těchto úkonech předejdeme závažnějším vadám. Mnohdy není ani nutné volat přímo servis, protože takový výjezd není levnou záležitostí a samotný úkon je levnější než doprava.

Základní údržba vrat

Nyní uvedu pár základních úkonů, které je nutné občas zkontrolovat nebo přímo provést:

1. Čištění kolejnic a kontrola pružin

Udržovat kolejnice vrat v čistotě je základ! Pokud se v dráze vyskytnou překážky, způsobuje to zvýšený odpor na hnací motor, který je zbytečně namáhán. Velké nečistoty mohou způsobit i zaseknutí vrat. Co se týká pružin, tam je kontrola snadná, odjištěná vrata lze snadno otevřít.

2. Mazání

Stejně jako čistota je nutné i mazání. Mazat lze vše, c ose pohybuje, takže ložiska koleček. nedoporučuje se mazat kolejnice, do těch se poté zbytečně chytají nečistoty. Buďte však opatrní a nedávejte zbytečně mnoho mazadla.

3. Kontrola ovládání

O pohon se stará elektromotor s přijímačem dálkového ovládání. Občas jej otevřete a podívejte se dovnitř, zda není začernalý vlivem vysoké teploty nebo nějakého "zkratu". Pokud si například přejete zvýšit sílu motoru nebo aktivovat automatické zavírání, podle návodu lze doprogramovat tyto funkce.

servis garážových vrat

Poruchy vrat

Někdy se může stát, že vrata se zaseknou a nelze s nimi nic dělat, příčin je hned několik:

  • Výpadek elektrického proudu – Vrata mají vždy manuální způsob otevírání. Stačí je odjistit pomocí šnůry a poté manuálně zvednout. V pohybu vám pomůže vyvážení a pružiny.
  • Mechanické poškození – Mnohdy je na vině také mechanické poškození v podobě prohnutí nebo jiné deformace. Dojde-li k tomu, vrata se pochopitelně v kolejnicích zkříží a nelze s nimi poté příliš hnout.

Jedná-li se o složitější vady, u kterých nepomohl výše zmíněný postup, zavolejte raději odborníky z firmy SPEDOS.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz