Jsou ultrazvukové odpuzovače myší humánní?

Myš, humánní odpuzovače myší

Nejedna domácnost řeší, jak se zbavit nezvaných hostů v domácnosti. Těmito hosty jsou škůdci typu mravenců, švábů, myší, kun a další. Ne všechny domácnosti se ovšem zaměřují na humánní možnosti zbavení se škůdců. Dneska se zaměříme na odpuzovače myší. Na jakém principu fungují, jak účinné jsou a jestli myši kvůli nim přicházejí k újmě.

Pachové vs ultrazvukové odpuzovače

Pachové odpuzovače působí na citlivý čich myší a aplikují se ve spreji na oblast, kde nalézáme myší výkaly, či přímo k nalezenému domečku. 

Před aplikací sprejového odpuzovače je vhodné odstranit pachové stopy myší zanechané v moči a výkalech, proto je odstraňte a vyčistěte oblast vhodným čistícím prostředkem. Pokud se nachází naleziště myší uvnitř, je vhodné po aplikaci spreje podle přiloženého návodu aktivně vyvětrat místnost po dobu 24 hodin.

Pokud se ale nachází myší doupě venku na zahradě, budou možná pro Vás lepší použít ultrazvukový odpuzovač, abychom na své rostliny zbytečně neaplikovali chemii, která jí může uškodit.

 

Ultrazvukové odpuzovače

Tyto odpuzovače fungují jako skvělá prevence, ale také účinná akce proti myším. Odpuzovače fungují po zapojení do elektřiny vydávají zvuk na vysokém kmitočtu, který je myším nepříjemný. Pro lidi tento zvuk není zaznamenatelný, tedy můžete být pohodlně v místnosti a nebýt odpuzovačem rušeni.

Co se týče otázky humánnosti těchto odpuzovačů - myším je zvuk nepříjemný a je konstantní. Pokud nemají mladé, je velká šance, že opustí prostory, které nejsou pro ně ideální.

 

Extra tipy

Je vhodné se podívat po skulinkách, kterými by mohly myši proniknout do domácnosti a řádně je ucpat.

Zvýšená hygiena, časté čištění a vysávání  zamezí pachové návnady pro myši a nebudou mít zájem se u Vás usídlit. 

Pokud Vám stále myši dělají problém, existují humánní pasti, do kterých se dá návnada ve formě potravy a neumožní myši odejít. Poté můžete myšku vypustit do přírody daleko od svého bydliště aby nenašla cestu zpátky.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz