Dětské rostoucí židle - pro zdravý růst vašeho dítěte

 

dětské rostoucí židle

Děti jsou radostí a pýchou rodičů. Dětem věnujeme polovinu našeho života a jejich první fáze života jsou klíčové pro správný vývoj, jak psychický, tak fyzický. Je spousta věcí, jak pomoc dítěti správně růst. Jedním z těchto bodů je naučit děti mít správnou posturiku. K tomu jsou zapotřebí dětské rostoucí židle. Jaké jsou jejich výhody a varianty?

Kancelářské dětské rostoucí židle

 

Podobně, jako když vybíráte pro sebe tu správnou kancelářskou židli, byste měli vybírat tu správnou právě pro vaše děti. Jaké má židle požadavky na vás, by měla mít podobné požadavky pro dítě. Kancelářské dětské rostoucí židle by měly být pohodlné. Tyto židle by měly mít možnost udržení správné posturiky dítěte, to znamená, že by děti měly být správně narovnané při sezení, ale nemělo by jim to být nekomfortní. Dítě bude sedět tak, jak si zlíbí nebo vůbec. Mělo by tedy chtít sedět právě na židli, která mu je dostatečně pohodlná a nebude se jí bránit. Další výhodou kancelářské dětské rostoucí židle je právě možnost pozicování židle. Čím víc bude dítě růst, tím více se židle dá posunout.

dětské rostoucí židle

Dítě by pro správné držení prosturiky mělo mít nohy na zemi v úhlu zaklonění 90 stupňů. Proč tedy ale vybrat kancelářskou dětskou rostoucí židli oproti klasické kancelářské? Protože dětské rostoucí židle jsou přizpůsobeny právě pro dítě ve všech aspektech velikosti a hmotnosti. Děti mohou mít problém s velikostí sedáku nebo výšky opěrky. Opěrka zpravidla bývá vyšší, než ta dětská, tím pádem nevytváří vhodné ergonomické podmínky pro prosturiku dítěte. Klíčem je samozřejmě posoudit na základě výšky a váhy dítěte. Standardně jsou však kancelářské dětské rostoucí židle vhodné pro děti od 4 let.

 

Dřevěné dětské rostoucí židle

 

Naopak dřevěné dětské rostoucí židle jsou vhodné, jako náhrada jídelní židle. Umožňuje malým dětem být na úrovni klasického jídelního stolu. Vy tak můžete společně s dítětem sdílet ty nejlepší zážitky rodinné večeře s vaším dítětem u jídelního stolu. Dřevěné dětské rostoucí židle se dokáží přizpůsobit velikosti dítěte, díky posuvným deskám. Je tak možné nejen nastavit podsedák, ale také plochu, kde si dítě opře nohy. Díky tomu je tak dítě schopné držet svou posturiku správně. Tyto židle nejsou vyrobeny pro ty nejmenší, ale spíše pro děti, které už jsou schopné sedět na místě bez přehýbání a překulování. Každopádně jsou i modely, které mají zabudované také opěrky po obvodu židle, společně potahy v oblasti mezinoží. Díky tomu dítě nepřepadne a v případě opěrky využije k odlehčení nosnosti.

dětské rostoucí židle

Dětské rostoucí židle jsou pozitivní investicí, která zajistí zdravý a bezpečný růst vašeho dítěte, který je klíčový jak pro fyzický, tak psychický vývoj. Ať už tedy do dětského pokoje nebo k jídelnímu stolu.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz