Prodej firmy i se zaměstnanci – co s nimi bude?

Při odchodu z vedení společnosti, ať už z jakéhokoliv důvodu, se nám může v hlavě honit několik důležitých otázek, co se ve firmě bude dít, když zmizíme? Co se stane se zaměstnanci? Budou nahrazeni známými nového majitele? Budou muset zaučovat nové lidi, aby pak jen byli vyhozeni?

Při prodeji firmy můžete vložit klauzoli do smlouvy o tom, že zaměstnanci se nesmí měnit bez důvodů, ale bylo by to jako nosit dříví do lesa. Dneska už skoro nikdo nemůže nikoho vyhodit bez toho, aniž by měl na krku menšinu. Jediný typ člověka, který tak může dopadnout je privilegovaný heterosexuální muž bílé pleti. Všichni ostatní se třást nemusí, vysoudí na vás miliony, protože je utlačujete kvůli jejich pohlaví, rase, sexuální orientaci nebo třeba křivému nosu.

Prodej firmy je vždy obtížný, přeci jen jste do toho podniku vložili spoustu času a energie. Možná ten čas a energii už nemáte a potřebujete předat žezlo někomu mladšímu, kdo se postará o další prosperitu firmy. Zkuste si při prodeji uchovat nějaké pravomoce, kmenové listy, akcie; buďte u vývoje do budoucna. Třeba budete překvapeni. Jste rozhodnuti, že chcete prodat celou firmu se vším všudy? Tak dobrá. O zaměstnance se ale opravdu bát nemusíte.

Nikdy nemusíte podepisovat žádný papír, pokud si nejste zcela jistí následky, které to bude mít. Nechte vaše právní zástupce doma a vyrazte si s kupčím na pivo. Popovídejte si o plánech do budoucna, zjistěte, jestli jsou jeho úmysly opravdu čisté, nebo bude vaše firma černý kůň. Možná to bude poslední podpis Vašeho života před tím, než půjdete do důchodu. Udělejte ten podpis pořádně a nechte si ohledně toho poradit od specialistů na prodej zavedených firem, jako je třeba společnost Parite Pro.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz