Hledáte galvanovnu ve Zlíně: Zkuste ROSMA TRADE

Galvanizace je chemický proces, který má za následek uvolnění iontů kovu v roztoku. Díky elektrickému proudu je na ponořené věci vytvořen speciální povlak neboli ochranná vrstva. Galvanování je výhodné a užívá se tehdy, potřebujeme-li zvýšit odolnost nebo změnit původní vlastnosti kovu. Není tak problém vytvořit nerezavějící povrch nebo vrstvu odolnou vůči mechanickému poškození. Mnohdy je galvanování použito i jako zvětšení velmi malých věcí.

Galvanické poniklování

Poniklování je elektrochemická reakce, ze které vzejde velmi tenká vrstva dalšího kovu na povrchu železa. U niklování je na povrch kovu nanášena nejprve měď a teprve poté samotný nikl. Výsledkem je antikorozní úprava, která zabraňuje znehodnocování výborných vlastností železa.

Galvanické zinkování

Jedná se o elektrolytickou reakci, při které vznikne na povrchu kovu povlak o tloušťce 15 mikronů, který ochraňuje kov před korozí a jinými vlivy. Materiál se tak stává daleko odolnější, než v případě aplikace nátěrů a laků. Nicméně není věčný a bez kvalitní barvy se neobejde. Galvanické zinkování je ideální podklad pro základní barvy, pokud jej chcete použít venku.

Jak to funguje?

Anoda vyrobená ze zinku nebo niklu se připojí ke katodě, kdežto předmět, na který chceme kov nanést se připojí k anodě. Poté následuje ponoření jak anody, tak i katody do elektrolytu obsahující jednu nebo více solí daného kovu. Na anodě se oxiduje použitý kov a přechází v podobě iontů do roztoku. Na katodě se rozpuštěný kov opět z iontů redukuje a vytváří vrstvu, pokovuje elektrodu. Rychlost celého procesu, tedy rozpouštění katody a pokovování anody je závislá a množství elektrického proudu.

Zajímá vás, kde jsou obrovské kádě plné elektrolytu? Jedná se o speciální provozy, nazvané galvanovny, ve kterých se provádí jak galvanické zinkování (zinkovna) tak i galvanické niklování. Máte-li zájem o jednu z výše popsaných chemických úprav kovu, kontaktujte společnost ROSMA CZ, která provozuje galvanovnu Zlín.

 

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz