Hydraulické čerpadlo nebo motor?

hydraulické válce dvojčinné

Pascalův zákon hovoří, že "Síla, která působí na první píst, vytváří v kapalině tlak, který se přenáší do všech míst kapaliny, tedy i na píst druhý. Na druhý píst tlačí kapalina stejně velkým tlakem a podle velikosti obsahu pístu působí celkovou silou, která může být větší, než byla původní síla na první píst". Když jsme si takto pěkně vydefinovali hydrauliku, pojďme se o ní pobavit víc. Co takhle v kontextu s dvojčinnými hydraulickými válci.

Hydraulické válce jsou vlastně pohony, vykonávající určitý pohyb. Tím pohybem je lineární směr, který je realizován tlakem hydraulické kapaliny na píst. Tento píst následně přenese sílu na pístnici a vytvoří pohyb. Aby vše mohlo fungovat, musíme si uvědomit, že kapalina je skoro nestlačitelná! Na trhu můžeme sehnat několik druhů hydraulických válců. Hodně používaným je například svorníkový hydraulický válec, tvořený předním a zadním čtyřhranným víkem. Mezi nimi je umístěna silnostěnná trubka, ve které se pohybuje píst spojený s pístnicí. Hydraulické motory  obsahují také zubové čerpadlo s napětím 12V DC.

Další typy hydraulických válců

Setkal se lze také s válci, které mají předním a zadním vík válcového tvaru. Tyto typy také disponují silnostěnnou trubkou upevněnou maticemi, uvnitř které je píst. Ten navazuje poté na  který pístnicí procházející středem předního víka. Potřebujeme-li menší rozměry, jsou tady kompaktní hydraulické válce. Ty jsou konstrukčně řešeny podobně jako předchozí typ, tedy našroubovaným předním a zadním víkem.

 

Elektrohydraulické válce

Hydraulický pohon se skládá z:

  • kompaktního hydraulického agregátu,
  • hydraulického válce.

hydraulické válce dvojčinné

Kde koupit?

Vybíráte-li hydraulické čerpadlo poprvé a nevíte skoro o co se jedná, je dobré si nechat poradit. Nakupovat tam, kde dostanete potřebné rady. Zkusit můžete například firmu HYDRAULICS, která  zaměstnává odborníky v oblasti hydrauliky. Tento personál vám vždy pomůže k výběru vhodného motoru a příslušenství. Takže neváhejte a obraťte se na ně. Díky výrobě jsou schopni rychle reagovat na požadavky zákazníka.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz