Jaké služby poskytuje trh nerezových kovů?

Výsledek obrázku pro nerez

Korozivzdorná ocel, neboli nerezová ocel má široké využití v potravinářském, chemickém, automobilovém průmyslu, ve stavebnictví a v mnoho dalších odvětví. Nerezová ocel je vyznačuje svojí zvýšenou odolnosti vůči korozi, ať už se jedná o korozi chemickou, či elektrochemickou. Pro své využití je tedy na trhu i velké množství služeb spojené s nerezovými kovy, ať už s jejich úpravou, jejich čištění a opracovávání.

 

Ohraňování a tvarování 

V případě, že používáme nerezový plech jako polotovar, jednou z potřebných služeb pro další manipulaci s deskou je její tvarování. Firmy poskytují služby přesného vytvarování nerezových desek do požadovaných tvarů s maximální přesností, prováděnou strojovou technikou.

Řezba 

Pro vyřezávání a dělení nerezových desek se používá několik různých metod. Pro mnoho materiálů a silnější nerezové desky se využívá řezba vodním paprskem s abrazivními činiteli a pro jemnější práci se dá vhodně využít laserová řezba.

Odjehlování 

Po řezbě je vhodné začistit hrany řezané desky tzv. odjehlováním, které poskytne pohodlnou manipulaci s vzhledově vylepší hrany a okraje řezaného materiálu. Toto odjehlování je ve prováděno strojově pro menší materiály a ručně pro větší.  Více informací.

Čištění 

Laserové čištění má své výhody oproti mechanickému. Vyčistí i ty nejzanesenější povrchy a je dostatečně přesné a jemné, že nenaruší ani ty nejjemnější povrchy. Laser se používá k odstranění rzi, oleje, barev a dalšího znečištění nerezových desek.

Povlakování

Povlakování se provádí ve třech variantách. Ruční stříkání pro disperzní a práškovou aplikaci barvy, poloautomatickou a zcela automatickou práškovou linku. Firmy nabízejí nepřeberné množství variant a je možné na míru přesně uspokojit povlakování pro uspokojení zákazníka.

Svařování

V neposlední řadě se nerezové materiály také svařují. Mezi metody svařování plechů a dílů se používají metody MIG/MAG (svařování zkratkovým, pulzním nebo sprchovým obloukem), TIG/WIG (svařování wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu), a bodové svařování. Před rozhodnutím o metodě svařování je vhodné poptat informace u poskytovatele těchto služeb.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz