Ako si vybrúsiť nerez doma

Narazili ste doma na nerezový kúsok, ktorý by potreboval vzpruhu? Poradíme vám, aký je rozdiel medzi brúsnymi kotúčmi a lamely a čo je pre brúsenie a následné leštenie nevyhnutné.

Či už doma alebo na pracovisku, všade sa stretneme s produktmi vyrobené z nerezu. Bez pravidelnej starostlivosti majú tendenciu sa špiniť, zmatnieť a nakoniec korodovať, čo môže viesť k zníženiu efektivity výrobku.

 

Brúsenie a leštenie malých predmetov

Brúsenie v malom meradle síce prebieha podobne, ale je možné ho vykonávať svojpomocne len s niekoľkými prostriedkami, ktoré zoženiete v každom remeselnom obchode. Nasledujúci zoznam vecí je dôležitý pre brusenie nereze. Nezabudnite, že všetky tieto veci musia byť určené na nerez, alebo sa nedostanete k vytúženému výsledku.

Budete potrebovať:

  • leštiaci pásy
  • lamely
  • pasty
  • leštiace kotúče

Najskôr sa začína s čistením povrchu. Očistiť od prachu a oleja, aby brúsenie prebiehalo čo najlepšie a neničili sa samotné brúsne kotúče a pásy. Čistenie aj brúsenie prebieha u nerezu vždy v jednom smere a nie naprieč rytím.

Ďalej sa začína vždy najhrubším brusidlem a najmastnejšie pastou. Tento proces môže prebiehať rôzne dlho, všetko záleží na miere znečistenia a zničenie. Až sa dostanete do najjemnejšieho leštenie môžete získať až zrkadlové odlesky na nerezovom povrchu.

 

Brúsenie a leštenie veľkých predmetov a súčiastok

U veľkých nerezových súčiastok, alebo prístrojov je nutné zvážiť, či je možné časti rozobrať a jednotlivo je vyčistiť. Ak to nie je možné, je nutné si pozvať profesionála, ktorý bude mať prístroje na brúsenie a leštenie aj v tých najužších priestoroch. Niektoré brúsenie od profesionálov neprebieha ani mechanicky, ale laserom, ktoré má výhodu v tom, že je presné a nevypúšťa do ovzdušia obrúsené čiastočky nerezu.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz