CRM systémy v ČR

CRM systémy umožňují nejen dlouhodobě udržovat vztahy se zákazníky, ale také komunikovat se zaměstnanci. Usnadňují práci všem, kteří je používají. Kromě toho pomáhají vyhodnotit získaná data tak, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků.

CRM se stará o to, abychom měli neustále přehled o chování našich zákazníků. To umožňuje firmám efektivněji cílit reklamu a zaměřit se na ty, kteří mají pro firmu největší hodnotu. Proto z nich těží především firmy, které mají velmi specifický soubor věrných klientů, kteří u nich nakupují dlouhodobě. Samozřejmě CRM ale využijí i další firmy a obchody.  CRM systémy sbírají například tyto informace:

  • Zákaznické služby: jaké jsou nejoblíbenější, jaké je potřeba zlepšit apod.
  • Transakce: pomocí uložených údajů můžeme snadno identifikovat nejvýdělečnější segmenty zákazníků a zaměřit se na ně.
  • Zákazníci: profily, využívané služby a produkty... 
  • Analýzy: a ze všech tě dat můžete vyčíst spoustu informací, které snadno využijete při tvorbě marketingové strategie.

CRM v Česku

Informace o online CRM systémech v České republice můžete snadno najít v internetových databázích, kde si podle uvedených informací vyberete ten, který vám a vaší firmě vyhovuje nejvíce. Každý systém se bude soustředit na jiný typ firem a mnohy je poměrně složité zjistit, jaký byste měli zvolit. Proto se nebojte vývojářům CRM systémů napsat o více informací.

CRM jako takové v Česku není ani zdaleka na tak vysoké úrovni, jako v zahraničí. Zábranou rozvoje mohou být pořizovací ceny, určitý stupeň nedůvěry a samozřejmě také pocit, že CRM systém není potřeba. Tento trend se ale naštěstí začíná měnit a čím dál více firem bude funkce CRM využívat naplno.

Jak vybrat správný systém

Výběr systému ovlivňuje několik základních faktorů:

  • Způsob instalace: měli byste vědět, zda budete chtít systém instalovat na vlastní server, na server poskytovatele a nebo využijete kombinaci obou možností.
  • Investice do CRM: kolik jste ochotní do systému investovat? Cena se bude odvíjet od počtu uložených data, funkcí systému a podobně.
  • Firma: jak je vaše firma velká? Bude vám stačit malý systém, nebo byste využili speciální funkce pro větší přehlednost?

Výběr systému byste neměli uspěchat, protože jeho případná změna je velmi složitý proces. Před implementací se pořádně rozhodně, zda daný vývojář splňuje veškeré vaše požadavky a zda opravdu využijete všechny nabízené funkce. Určitě se také zajímejte o reference a zkušenosti s jednotlivými systémy.

 

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz