Průmyslový robot jako hnací motor robotiky

průmyslový robot

V posledních několika letech jsou automatizace a robotika na vzestupu. Podle organizace International Federation of Robotics by mělo v nadcházejících dvou letech dojít k až 15% růstu v počtu nasazení průmyslových robotů. Organizace má totiž optimistický scénář. Spoléhá, že ekonomika v celosvětovém měřítku posilní, stejně tak se zrychlí i obchodní cykly a zvýší nároky zákazníků na variabilitu. Zároveň se do praxe zavádí koncepty Průmyslu 4.0. Průmyslový robot se tak stává hnacím motorem robotiky jako takové.

Obrovské popularitě se v robotice těší takzvané kolaborativní roboty, respektive coboty. Jedná se o stroje, jejichž úkolem je spolupracovat s člověkem, a tím pádem se lidé nemusí obávat o ztrátu zaměstnání. Doba, kdy by měly roboty plně nahradit lidskou sílu, je ještě v nedohlednu. Naštěstí.

Co je kolaborativní robot?

Kolaborativní robot nedokáže pracovat sám, ale má pracovat na lince společně s člověkem a pomoci mu s obtížnými operacemi. Vyznačuje se jednoduchou obsluhou, snadnou instalací, oproti klasickému robotu i nízkou hmotností, mobilitou a přijatelnými pořizovacími náklady. Právě na distribuci unikátních robotických technologií se specializuje společnost Zlín Robotics, která nabízí konkrétně modely TM5, TM12 či TM14. V neposlední řadě má v nabídce i průmyslový šestiosý robot MECA500. V jejím produktovém portfoliu najdete také průmyslové robotické buňky s roboty EPSON, jež jsou určené pro náročné průmyslové aplikace. Pyšní se vysokou rychlostí a produktivitou.

Kde průmyslový robot najde uplatnění?

Poptávka po kolaborativních robotech roste v mnoha odvětvích, jako jsou automotive, elektronika, gumárenská výroba, plastikářský průmysl, potravinářský průmysl, ba dokonce i farmacie a strojírenství. Zájem o průmyslové roboty je po celém světě včetně Evropy, Ameriky a Asie.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz