Jak vybrat správný elektronický obojek? Poradíme vám

I v natolik specifické oblasti, jako jsou obojky pro psy, se objevují stále nové technologie a vychytávky, které mají majitelům pomoci s výcvikem čtyřnohého kamaráda. V posledních několika letech se do popředí prodírá elektronický, respektive elektrický obojek, jenž s sebou přináší spoustu výhod. Dokonce některé modely disponují tolika funkcemi, že jsou ideální pro účely výcviku.

Obojek byste měli vybírat podle velikosti a váhy psa, protože jedině tak dokáže optimálně fungovat. Potěší vás, že ve většině případů jsou elektronické obojky vodotěsné, tudíž vůbec nevadí, když chlupatý miláček skočí do vody, aby si zaplaval. Pokud si myslíte, že je pro psa nepříjemné mít na krku elektrický obojek, potom jste na omylu, ani necítí, že vůbec něco kolem krku má.

Jak elektrický obojek funguje?

Obojek umožňuje zvukovou, statickou, případně vibrační korekci. Jestliže máte dva psy, stačí koupit pouze jednu vysílačku a dva obojky, a tím pádem můžete zareagovat okamžitě, když vám oba někam utíkají.

Elektronický obojek nachází uplatnění především při výcviku psa, ovšem stále častěji si ho pořizují i obyčejní majitelé, jimž pejskové často utíkají, když jsou na procházce. Elektrický obojek funguje tak, že po stisknutí ovládacího tlačítka na vysílačce se vyšle signál, jenž aktivuje elektronický obojek a ten vyšle korekční signál. Velkou výhodou je, že můžete nastavit intenzitu varovného signálu, kterou volte podle temperamentu vašeho mazlíčka.

Jestliže si myslíte, že psa taková korekce bolí, nemusíte se ničeho bát. Vůbec ho to nebolí, pouze ho má elektronický obojek upozornit na to, aby se třeba vrátil ke svému majitelovi a neutíkal jako zběsilý za zajícem či srnou. Elektronický obojek navíc dokáže staršího psa odnaučit zlozvykům, jako jsou vyskakování na lidi, hrabání hlíny na zahradě a podobně.

Jak elektronický obojek vybrat?

V první řadě byste si měli rozmyslet typ korekce. Dále při výběru zohledněte váhu psa a jeho temperament. V neposlední řadě se vám nabídnou obojky s různým dosahem vysílaného signálu. Elektronický obojek je vhodný jak pro menší, tak i větší rasy. Jedním ze specializovaných e-shopů na tento druh zboží je https://www.elektronickeobojkypropsy.cz/, kde najdete i poradnu, případně se můžete poradit s pracovníkem.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz