Dodavatelé robotických technologií ve Zlíně, které byste měli znát

Česká republika je sice více známá ve světě jako přední dodavatel skvělých piv, ale naší hlavní chloubou je ovšem strojírenství a průmyslová robotika. Továrny z celého světa dováží české jednoúčelové stroje, kolaborativní a průmyslové roboty a další možnosti automatizace výroby. A není se čemu divit, Češi jsou odjakživa velmi vynalézaví hračičkové, kteří mají pro svou vášeň obrovské pracovní nasazení. Který z českých dodavatelů robotických technologií se tedy nachází ve zlínském kraji?

Robotika, která se využívá v továrnách a má za účel podpořit spolupráci lidí a zvýšit výkon firmy, spolu s ochranou zdraví zaměstnanců. V nejedné firmě spolupracují v továrnách tisíce zaměstnanců a jejich parťáků v podobě jednoúčelových strojů, kolaborativních robotů či jiném způsobu automatizace výroby. 

 

Jednoúčelové stroje

Jednoúčelové stroje mají za úkol automatizaci a tedy zefektivnění výroby. Nacházejí se téměř v každé částečně, či plně automatické továrně a zastávají většinou jednu z následujících funkcí:

  • stříhací a tvarovací automaty na elektronické komponenty
  • automat na střih a nanášení oboustranné lepící pásky
  • vibrační kruhové podavače pro podávání a orientací dílů
  • kamerové systémy Keyence na kontrolu kvality
  • předzásobníky na materiál
  • výrobní linky

 

Průmyslový robot

Průmyslové robotické buňky umožňují široký okruh zaměření a vysokou produktivitu. Používají se pro ty nejnáročnější průmyslové aplikace.  Tyto buňky jsou vyráběny za účelem svařování, testování, kontroly kvality, letování, montáže a zalévání. Jejich návrh a přizpůsobení se Vašim potřebám dovedou dodavatelské firmy typu ZLÍN ROBOTICS k dokonalosti.

 

Vzdělání v robotice

Nejen průmyslové školy navštěvují studijní robotické pracoviště. Při odborném školení zaměstnanců s novým robotickým spolupracovníkem se hodí prostředí, které je tomuto účelu přizpůsobeno a je vedeno odborníky, kteří jsou připraveni zajistit pozitivní vztah v kolaboraci s automatizovanou výrobou. Tyto služby ale může využít každý, koho zajímají témata robotiky a chtějí si spolupráci s automatizací vyzkoušet.

 

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz