Fitness trenažery: Jak postupovat při výběru?

Tento článek bude o cvičení, konkrétně o výběru eliptického trenažeru do vaší domácí posilovny. Pravděpodobně víte, o co se jedná, nicméně pro ty, kteří nevědí, jedná se o moderní stroj, který pomalu nahrazuje klasický rotoped. Svůj název dostal od toho, že vaše nohy při cvičení opisují pomyslnou elipsu. Pokud vás nadchl, není nic jednoduššího než si jej koupit do své domácí posilovny.

Proč používat právě eliptický trenažér?

Jak jsem zmínil v úvodním odstavci, existuje spousta alternativních strojů, proč používat zrovna tento? Eliptický trenažér je jedinečný v tom, že jsme schopni procvičit i horní partie těla, navíc naše klouby nedostávají tak "zabrat". Aerobik a podobné cviky mají velmi dobrý účinek na celé tělo a udržují jej v dobré kondici, stejně jako eliptický trenažér. Pro ty, kteří chtějí zhubnout je pravidelné cvičení na tomto stroji jako dělané, dochází totiž ke spalování tuků. Rozhodnete-li se jej pořídit do domácnosti, investice se vám poměrně rychle navrátí, díky tomu, že nemusíte kupovat drahé vstupenky do posiloven.

Jak postupovat při výběru?

Při výběru bychom měli dbát na dodržení několik zásad a sledování určitých parametrů. Prvně musíme mít jasno, kdy a jak budeme trenažér využívat. Tady je potřeba ohodnotit sebe sama a své nároky, přece jenom je rozdíl u amatéra nebo špičkového sportovce. Personálu na prodejně bychom měli říct svou hmotnost, výšku a požadovaný tvar kroku v případě elipticalu.

Měření tepové frekvence

Mnoho fitness trenažérů umožňuje funkci monitoringu vašeho tepu. Měření je dvojího typu, a to přesné a méně přesné. Levnější modely jsou vybaveny dotykovými senzory, umístěnými na madlech a výsledná hodnota tepu je spíše orientační. Požadujeme-li přesné měření, musíme se zaměřit, zda lze k trenažéru připojit hrudní pás, který monitoruje velmi přesně.

Konektivit s PC

Chceme-li mít opravdu ty nejlepší nadstandardní funkce, musíme sáhnout hluboko do své kapsy. Na oplátku získáme možnost, kdy můžeme do svého trenažeru nahrávat tréninky, ukládat údaje nebo zobrazit reálnou krajinou nebo data na integrovaném displeji.

Záruka a servis

Asi jeden z nejdůležitějších parametrů je právě záruka a dostupnost náhradních dílů, potažmo servisu. Musíme vybírat ze sortimentu renomovaných výrobců, kteří nabízejí certifikáty kvality, jsou schopni nabídnout, popřípadě prodloužit záruku a zajistit servis s dostupností náhradních dílů.

  • Vytvořeno dne .

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

S výběrem hostingu nám pomáhá: https://www.nejlepsi-webhostingy.cz